Aktuality > Horní menu > Terénní akce

Terénní akce

Sedmero krkavců - terénní akce 2008 - 2009

Jaké byly terénní akce v rámci projektu Sedmero krkavců? V rámci projektu Sedmero krkavců se žáci mohli zúčastnit i terénních výprav za našimi krkavcovitými pěvci.Cílem odpolední akce bylo shromaždiště a nocoviště havranů polních u Kralup nad Vltavou. Exkurze umožnila pozorovat specifika chování a zvláštní rituály zimujících havranů polních během jejich hromadného příletu na nocoviště. Každou výpravu za havrany doprovázel odborný výklad zkušeného ornitologa. Slet tisíců černých ptáků při západu slunce udělá dojem na každého i nezainteresovaného člověka. Jak terénní akce probíhala? Žáci, společně se svým pedagogickým dozorem se a týmem ORNITY, se autobusem přemístili do Kralup nad Vltavou. Zde nejprve pozorovali postupné slétávání ptáků do a jejich spojování do větších hejn. Těsně před soumrakem pak všichni ptáci, v počtu okolo 50 000, přiletěli k místu svého nocování. Celou akci komentovali profesionální ornitologové. Po skončení akce byli žáci dopraveni autobusem zpět před školu. více »
17.12.2009 - Výprava za havrany - ZŠ Mezi Školami

17.12.2009 - Výprava za havrany - ZŠ Mezi Školami

S žáky 2. stupně vyrazila Ornita po přednáškovém dni do Kralup za havrany. Vedoucí exkurze: Veronika Voldřichová Ornitolog: RNDr. Lubomír Peške Fotografie: Martin Macek a Jiří Juřík Asistenti: Alžběta Černá a Jana Šturmová více »

14. 12. 2009 - Výprava za havrany do Nymburku - ZŠ Kmochova Kolín II

Dne 14. 12. 09 uspořádala ORNITA první exkurzi za havrany do Nymburku spolu s dětmi ze ZŠ Kmochova z Kolína. I přes mrazivé počasí se celá akce vydařila. Vedoucí exkurze: Veronika Voldřichová Ornitolog: RNDr. Lubomír Peške Foto a pedagogický dozor: Mgr. Vladimír Škarvada Zapsala: Bc. Jana Šturmová více »

19. 11. 2009 - Výprava za havrany - Akademické gymnázium Štěpánská

Dne 19. listopadu 2009 se terénní výpravy za havrany do Kralup nad Vltavou zúčastnilo 39 studentů 4.ročníků Akademického gymnázia Štěpánská pod vedením profesorů Mgr. Jiřího Brady a Mgr.Veroniky Burešové. Vedoucí exkurze: Veronika VoldřichováOrnitolog: RNDr. Lubomír PeškeFoto: Jiří JuříkZapsala: Bc. Jana Šturmová více »

10.2.2009 - Den s havranem - ZŠ J.A. Komenského, Kralupy

Ornitolog: RNDr. Lubomír Peške Organizace: Veronika Voldřichová Fotograf: Martin Macek více »

4.12. 2008 - Výprava za havrany -ZŠ K Dolům a ZŠ Křesomyslova

Ornitolog: RNDr. Jaroslav Škopek Přednášející: Veronika Voldřichová Fotograf: Zuzana Bartáková Host: Ing. Zdenka Martinová, redaktorka časopisu ABC více »

3.12.2008 - Výprava za havrany - ZŠ Ústavní

Ornitolog: Jaroslav Škopek Asistent: Veronika Voldřichová Fotograf: Martin Macek více »

27. 11. 2008 – Výprava za Havrany – ZŠ Hostivař

Dne 27. 11. 2008 jsme s dětmi ze ZŠ Hostivař vyrazili na výpravu za havrany. Fotografie: Michal Šafránek více »

26. 11. 2008 – Výprava za havrany – ZŠ Soukenická, ZŠ Lyčkovo náměstí

Ornitolog: RNDr. Lubomír PeškePřednášející a fotograf: Martin Macek Ekonom: Michal Šafránek více »

25. 11. 2008 – Výprava za Havrany – ZŠ Hostivař

Další zimní den a další výprava do Kralup nad Vltavou. Tentokrát nejen se žáky ze ZŠ Hostivař. Tým Ornity: Ornitolog: RNDr. Jaroslav Škopek Organizace: Ing. Michal Šafránek Fotograf: Bc. Jana Šturmová více »